Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[VIDEO] Prezydent odwiedził Jędrzejów

piątek, 19 czerwca 2020 13:51 / Autor: Michał Łosiak
Fot. FB/Andrzej Duda
Michał Łosiak

– Jestem dzisiaj u państwa, bo chcę, żeby taka polityka była przez najbliższe pięć lat – mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie swojej wizyty w Jędrzejowie. Przed miejscowym centrum kultury spotkał się on z mieszkańcami miasta.

Prezydent przypomniał o programach wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość, takich jak 500 plus oraz o obniżeniu wieku emerytalnego. – To była wielka zasługa rządu Beaty Szydło. Te właśnie pierwsze decyzje dla rodziny, które podjęliśmy z panią premier pokazywały jaka teraz w Polsce będzie polityka. Jestem dzisiaj u państwa, bo chcę, żeby taka polityka była przez najbliższe pięć lat. Po raz pierwszy od 1989 roku polityka naprawdę prorodzinna i realizująca zapisy konstytucji o społecznej gospodarce rynkowej, o tym, że rodzina powinna znajdować się pod szczególną ochroną państwa – mówił prezydent Andrzej Duda, który nawiązał także do kwestii rolnictwa i służb mundurowych. Wspomniał również o Sojuszu Północnoatlantyckm.

– Dziś jest rocznica dnia, w którym spotkałem się z Jensem Stoltenbergiem, sekretarzem generalnym NATO . Był on wówczas z wizytą w Polsce. Powiedziałem mu: „Pan wie, że Rosja okupuje terytorium Ukrainy i w związku z tym w Polsce czujemy zagrożenie. Chciałby żeby powstały i nas bazy NATO. Pamiętam jego zdumienie, ale ja uważałem wtedy to za konieczne, aby NATO było żywym, a nie tylko teoretycznym sojuszem. Pracowałem nad tym do szczytu NATO w Warszawie każdego dnia i to się udało. Dzisiaj mamy w Polsce stacjonujące siły NATO – tłumaczył prezydent.

Prezydent mówił również o sytuacji związane z pandemią koronawirusa i jej wpływem na gospodarkę, a także o działaniach rządu. – Miliard złotych dziennie jest wypłacany przedsiębiorcom, aby praca była, a ludzie mogli otrzymywać pensje i utrzymać swoje rodziny – dodał.

Jeszcze dziś o godzinie 17 prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Kielc na Placu Artystów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO