Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Uroczyste blachownie na Przewodnika Chęcińskiego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Uroczyste blachownie na Przewodnika Chęcińskiego

Chęciny / 06 lipca 2018 / Tekst

Piątkowy wieczór upłynął na Zamku Królewskim w Chęcinach przede wszystkim pod znakiem Nocy na Zamku. Był to jednak również ważny dzień dla Przewodników Świętokrzyskich. Właśnie wtedy do grona tej grupy zostali przyłączeni nowi członkowie.

Podczas uroczystości zostało wręczonych 11 blach dla nowych członków. Jedna z osób, Krzysztof Kasiński który dzielił się ogromem wiedzy o całym regionie oraz jest związana z Chęcinami i okolicami, otrzymała honorową odznakę. Chęciny nie zostały wybrane przypadkowo na  przeprowadzenie takiej uroczystości. Są one jednym z najważniejszych punktów turystycznych w całym województwie, dlatego jest to idealne miejsce aby uhonorować Przewodników Świętokrzyskich.

- Tytuł Przewodnika Chęcińskiego to tytuł kolekcjonerski najważniejsze jest to ,że Przewodnicy Świętokrzyscy już od lat prowadzą wycieczki a ich wiedza jest zróżnicowana. Dlatego aby podziękować im za zasługi, zorganizowaliśmy blachowanie, które jednocześnie było podsumowaniem sezonu wiosennego. Podczas dzisiejszego wydarzenia wręczyliśmy odznakę honorowego przewodnika. Jest ona wręczana osobie, która zna się na Chęcinach ale nie należy do Przewodników Świętokrzyskich - mówił Dominik Kowalski, Przewodnik Świętokrzyski.

Odznaka „Przewodnika Chęcińskiego ” powstała, aby uhonorować tych, którzy kochają Chęciny i cały region, a opowiadają o nim z pasją.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna