Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Rządowe wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej

wtorek, 08 września 2020 14:51 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ponad 19 milionów złotych na sfinansowanie przedsięwzięć, które będą chronić pensjonariuszy i personel przed skutkami koronawirusa trafi do 33 Domów Pomocy Społecznej w regionie świętokrzyskim. Placówki otrzymają wsparcie w ramach projektu "Bezpieczna Przyszłość" finansowanego z budżetu państwa.

Jak poinformowała wicemarszałek Renata Janik, w ramach projektu, oprócz zakupu środków ochrony indywidualnej, profesjonalnego sprzętu i wyposażenia, Domy Pomocy Społecznej będą miały możliwość zmiany organizacji pracy.

– To są środki finansowe przeznaczone na Domy Pomocy Społecznej i dzisiaj, w dobie walki z pandemia koronawirusa, są to bardzo ważne środki. Dzięki nim będzie można zmienić czas pracy, czyli to są dodatkowe wynagrodzenia dla personelu, który tam bardzo ciężko pracuje. To są środki finansowe na wyposażenie i sprzęt, ale również na miejsca izolacji poza DPS-ami, na miejsca kwarantanny, a także na zakup materiałów ochrony osobistej – wylicza wicemarszałek Janik.

Pomoc otrzymają 33 Domy Pomocy Społecznej z województwa świętokrzyskiego. Ponad dwa miliony złotych trafi do placówek w Łagiewnikach i Zgórsku.

– To są kolejne pieniądze, które będą przeznaczone na doposażenie w środki ochrony Domów Pomocy Społecznej, ale również na dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników, bo w okresie pandemii ponosili oni szczególnie duże obciążenia, które wynikały z obostrzeń – mówi Tomasz Pleban, wicestarosta powiatu kieleckiego.

Wsparcie finansowe otrzymają DPS-y z powiatów buskiego, jędrzejowskiego, kazimierskiego, kieleckiego, koneckiego, opatowskiego, ostrowieckiego, pińczowskiego, sandomierskiego, skarżyskiego, starachowickiego i włoszczowskiego. Pieniądze trafią też do gminy Baćkowice i Bogoria, a także do Caritas Diecezji Kieleckiej, Polskiego Związku Niewidomych, Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Pacanowie i Fundacji Sadyba Bystra Krakowska w Skwirzowej.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO