Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[Aktl.] Ulewa w Świętokrzyskiem

piątek, 21 lipca 2017 14:54 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Potężna nawałnica przeszła nad regionem świętokrzyskim.  Jak poinformował nas kpt. Michał Pająk z Wydziału Operacyjnego  Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, do godz. 15. najwięcej szkód burza spowodowała w powiecie jędrzejowskim.

- W związku z intensywnymi zjawiskami pogodowymi na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do siedmiu zdarzeń.  Do godziny 15. odnotowaliśmy dwie zalane piwnice w domach mieszkalnych w powiecie jędrzejowskim .  Nasze jednostki zostały zadysponowane również do jednej zalanej piwnicy w szkole także w powiecie jędrzejowskim oraz do zalanego garażu w powiecie pińczowskim.  Ponadto w okolicy Wodzisławia, w powiecie jędrzejowskim  osunęła się ziemia na drogę krajową nr 7. Jeden pas jest nieprzejezdny a ruch odbywa się wahadłowo – powiedział kapitan.   

Nawałnica nie oszczędziła też Kielc.  – W niezamieszkałym budynku, przy ulicy Świerczyńskiej została zalana piwnica. Ponadto, odnotowaliśmy wysoki poziom wody w Silnicy. Na odcinku od Urzędu Wojewódzkiego  do Galerii Planty  przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego, Starosty oraz  dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej monitorują tą  sytuację – uzupełnia kpt. Pająk. 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO