Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Trzeźwość daje wolność

wtorek, 28 sierpnia 2018 10:20 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

W najbliższą niedzielę w Wolicy – Tokarni w sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się III Diecezjalne Spotkanie Trzeźwości.

Wydarzenie rozpocznie się mszą o godzinie 12.00 w Sanktuarium p.w. Św. Maksymiliana w Wolicy - Tokarni. - Przede wszystkim chcemy na tę akcję, inicjatywę zaprosić całe rodziny, aby pokazać, że można bawić się po trzeźwemu. Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Jana Piotrowskiego rozpocznie spotkanie. Później wystąpi zespół promujący trzeźwość. Jedna z osób, która tam gra i śpiewa to jest osoba uzależniona, ale żyjąca w trzeźwości. Odbędzie się konferencja na temat zagrożeń współczesnej rodziny, na tym spotkaniu będą osoby kompetentne powiedzą nam jak walczyć z nałogiem. Będzie też grill, dmuchane zamki, konkursy związane z trzeźwością i zgubnym spożyciem alkoholu - powiedział ks. Kamil Banasik, diecezjalny duszpasterz trzeźwości i członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Kielce.

Jest to również spotkanie, na którym osoby uzależnione będą mogły porozmawiać i zasięgnąć pomocy w związku z nadmiernym spożywaniem alkoholu.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO