Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Trwają prace montażowe instalacji OZE na budynkach mieszkalnych w gminie Bieliny

wtorek, 28 lipca 2020 12:57 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Projekt „Montaż instalacji OZE w ramach projektów parasolowych na terenie gminy Bieliny” jest realizowany przez gminę Bieliny. W ponad 150 budynkach mieszkalnych pojawią się odnawialne źródła energii: instalacje solarne lub ogniwa fotowoltaiczne.

Roboty rozpoczęto w gospodarstwach, których właściciele zadeklarowali swój udział w projekcie współfinansowanym ze środków unijnych.

– Prace trwają od 20 lipca, prawdopodobnie zostaną ukończone pod koniec roku – mówi Jadwiga Wójcik, sekretarz gminy Bieliny. – Wykonawca jest w stałym kontakcie z właścicielami gospodarstw w celu uzgodnienia terminu montażu – dodaje.

Zrealizowanie tego przedsięwzięcia pozwoli poprawić efektywność energetyczną gospodarstw domowych. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych bezpośrednio przełoży się na poprawę jakości środowiska. Zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych z kolei pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa energetycznego, ekologicznego oraz ekonomicznego w gminie. Celem całego przedsięwzięcia jest racjonalne i efektywne zarządzanie energią.

Kwota dofinansowania projektu to nieco ponad 1,6 mln zł.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO