Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szukasz pracy sezonowej? Zgłoś się do OHP!

poniedziałek, 29 czerwca 2020 12:13 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Przed nami pierwszy tydzień wakacji, czyli czas w którym wielu absolwentów zaczyna myśleć o podreparowaniu budżetu. Pomocny w znalezieniu pracy na wakacje będzie Ochotniczy Hufiec Pracy, który co roku pozyskuje zatrudnienie dla kilkuset młodych osób.

Do Świętokrzyskiej Komendy Ochotniczego Hufca Pracy zgłasza się młodzież szukająca zajęcia na kilka tygodni lub całe wakacje. To świetny sposób na letni wyjazd i zdobycie pierwszego doświadczenia.

- Od dzisiaj rusza nasza akcja „Lato z OHP”. W jej ramach znajdujemy pracę sezonową młodym ludziom, a atrakcyjnych ofert nie brakuje. Najczęściej pojawiają się ogłoszenia związane z gastronomią – oferty pracy jako kelner, pomoc kuchenna, sprzedawca lodów. Popularne są także zajęcia w marketach, piekarniach, roznoszenie ulotek. Wiele ofert dotyczy telefonicznego doradztwa, inwentaryzacji, a także pracy z zakwaterowaniem w kurortach wakacyjnych – wylicza Anna Kozłowska-Bidas, rzecznik prasowy OHP.

Wśród osób niepełnoletnich, dużym zainteresowaniem cieszą się oferty pracy w telemarketingu i prace pomocnicze w kuchni.

- Natomiast osoby po 18 roku życia, chętnie podejmują zatrudnienie jako kelnerzy, sprzedawcy i konsultanci telefoniczni. Młodzież coraz rzadziej zainteresowana jest pracą w rolnictwie i przy najróżniejszych zbiorach. Pracodawcy natomiast cenią sobie osoby, które mają aktualne badania lekarskie i choćby minimalne doświadczenie – wyjaśnia rzecznik OHP.

W ramach działalności Ochotniczych Hufców Pracy organizowane są także stoiska  na świeżym powietrzu. Z ofert pracy mogą skorzystać osoby w wieku od 16 do 25 lat, a niepełnoletni muszą mieć pisemną zgodę rodzica.

Aby rozpocząć swoją wakacyjną pracę, wystarczy zgłosić się do Młodzieżowego Biura Pracy w Kielcach, przy ulicy Klembowskiego 3 i wypełnić kartę zgłoszeniową. Punkty OHP zlokalizowane są także między innymi w Busku – Zdroju, Pińczowie, Jędrzejowie i Końskich. Pełna lista jednostek dostępna na http://www.swietokrzyska.ohp.pl/akcja-lato-z-ohp-2/

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO