Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Szpital Wojewódzki przypomina o bezpłatnych badaniach dla seniorów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Szpital Wojewódzki przypomina o bezpłatnych badaniach dla seniorów

10 stycznia 2019 / Tekst

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach cały czas realizowany jest „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W roku 2019, lekarze z Kliniki Chirurgii Naczyniowej placówki, w ramach akcji, będą mogli przebadać 600 osób.

-Rejestracja pacjentów zainteresowanych badaniem prowadzona jest pod ogólnopolskim numerem 22 417 13 25. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-18. Badania realizowane będą sukcesywnie w weekendy - informuje Anna Mazur Kałuża rzecznik lecznicy. -Mogą z nich skorzystać pacjenci powyżej 65. roku życia, u których występują takie czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego, jak: palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze i otyłość. Bardziej zagrożeni wystąpieniem choroby są mężczyźni - uzupełnia rzecznik. Celem akcji, która prowadzona jest ze środków finansowych będących w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego na lata 2017-2020, jest zmniejszenie umieralności z powodu tętniaków aorty brzusznej.

Łącznie, akcja prowadzana jest w ponad 20 szpitalach, w różnych województwach. Klinika Chirurgii Naczyniowej Szpitala Zespolonego w Kielcach jest jedynym realizatorem programu w Świętokrzyskiem.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna