Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[AKTUALIZACJA] Wojewoda zdecydował: szpital w Starachowicach będzie ewakuowany. Zarząd Powiatu żąda wstrzymania decyzji

czwartek, 12 marca 2020 11:43 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wojewoda Zbigniew Koniusz wydał polecenie ewakuacji szpitala w Starachowicach. Jest to pierwsza decyzja przedstawiciela rządu w regionie w ramach specustawy dotyczącej koronawirusa.- Z powodu zagrożenia koronawirusem przygotowujemy i przestawiamy lecznicę na inny tryb działania - potwierdza wojewoda. Zarząd Powiatu Starachowickiego żąda wstrzymania tej decyzji.

W myśl polecenia zarządza się ewakucję placówki i przygotowanie jej na przyjęcie osób zarażonych koronawirusem. Szpital ma być na to gotowy od 16 marca.zpośrednie

- To tryb przestawienia lecznicy na inny tryb działania. Musimy obecnych pacjentów przewieźć na inne oddziały. Nie mówimy jednak o ewakuacji. Placówka będzie szczególnym rodzajem szpitala - dodaje wojewoda Zbigniew Koniusz.

Z poleceniem wojewody nie zgadza się jednak Zarząd Powiatu Starachowickiego i żada wstrzymania tej decyzji. "Poleceniu Wojewody zarzucamy, iż zostało wydane z pominięciem rozpoznania specyfiki funkcjonowania szpitala w Starachowicach oraz z pominięciem odpowiedzialnych za bezpieczeńsatwo zdrowotne organów samorządu powiatowego" - czytamy w stanowisku władz powiatu. Zwracają oni również uwagę na to, że realizacja decyzji mogłaby stanowić "bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców regionu".

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO