Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szpital jednoimienny w Starachowicach wraca do normalnej pracy

poniedziałek, 20 lipca 2020 13:31 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W szpitalu jednoimiennym w Starachowicach rozpoczęto reorganizację. Lecznica stopniowo będzie wracała do normalnej pracy. Od poniedziałku, 20 lipca, ruszyły zapisy do poradni specjalistycznych.

Będą się one odbywały tylko telefonicznie pod numerem telefonu 459 599 996. – Od dziś, 20 lipca, ruszyła rejestracja do poradni specjalistycznych, natomiast od 1 sierpnia szpital zacznie hospitalizować pacjentów. Siódme piętro budynku nadal będzie funkcjonować w zakresie jednoimiennym, czyli będą tam przyjmowani pacjenci z  zakażeniem bądź podejrzeniem zakażenia koronawirusem; jest tam 70 łóżek – poinformował Piotr Babicki, starosta powiatu starachowickiego.

Od dziś ruszyła praca poradni: endokrynologicznej, kardiologicznej i neurologicznej. Od środy, 23 lipca, w starachowickim szpitalu zacznie przyjmować specjalista laryngolog  i onkolog, od 27 lipca - alergolog i reumatolog, natomiast od 3 sierpnia - chirurg ogólny, naczyniowy oraz urolog. Od 10 sierpnia pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji diabetologa.

W gabinetach będą przyjmowani pacjenci pierwszorazowi oraz ci, w przypadku których jest konieczna wizyta. W dalszym ciągu będą również realizowane teleporady, m.in. w przypadkach konsultacji wyników badań oraz wystawiania recept.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO