Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szkoła rodzenia w szpitalu na Czarnowie wznawia działalność

wtorek, 15 września 2020 13:00 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Szkoła Rodzenia, działająca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, wznowiła  działalność po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, zajęcia w szkole rodzenia będą się teraz różniły od tych, które były realizowane przed wybuchem pandemii.

–  W zajęciach, z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, będzie mogło uczestniczyć maksymalnie dziesięć par. Każda z nich przed rozpoczęciem szkolenia będzie musiała wypełnić dokumenty, że partnerzy są zdrowi i że w ostatnim czasie nie mieli kontaktu z osobą zakażoną SARS CoV-2.  Uczestnikom szkoły rodzenia zostanie zmierzona temperatura, a także będzie obowiązywał ich nakaz zasłaniania ust i nosa – informuje rzecznik.

– W ramach szkoły rodzenia przyszłe mamy są przygotowywane do porodu, tego, jak radzić sobie z bólem, jakie są formy jego łagodzenia, a także do tego, jak wygląda połóg, karmienie piersią oraz jak opiekować się noworodkiem. W zajęciach uczestniczą również panowie  – dodaje Anna Mazur-Kałuża.

Zainteresowani mogą zapisywać się na zajęcia u położnej Renaty Derlacz  pod numerem telefonu 509 784 201.

Od 21 września, po przerwie spowodowanej pandemią, zostają również wznowione przyjęcia pacjentów do Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Szpitalu Zespolonym. W pierwszej kolejności na dalszą diagnostykę zostaną zaproszone pary, które zawiesiły wizyty w marcu. Pacjentów ośrodka również obowiązują zasady bezpieczeństwa, takie jak m.in.: konieczność zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie dystansu.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO