Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szczęśliwy finał poszukiwań seniorki

środa, 22 lipca 2020 14:10 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci, strażacy i harcerze brali udział we wczorajszych poszukiwaniach 77-latki z okolic Buska - Zdroju. Na komendę zgłosiła się zaniepokojona rodzina kobiety, kiedy ta długo nie wracała do domu. Zapadający zmrok i problemy z pamięcią stanowiły poważne zagrożenie dla seniorki.

Z zawiadomienia wynikało, że 77-latka po godzinie osiemnastej wyszła na krótki spacer w okolicy swojego domu. Gdy długo nie wracała, rodzina we własnym zakresie rozpoczęła poszukiwania. Niestety nie odnaleźli kobiety, więc powiadomili służby ratunkowe.

Seniorka cierpiała na wiele chorób wymagających stałego przyjmowania leków i miała problemy z pamięcią. Pierwsi na pomoc ruszyli policjanci pełniący służbę patrolową oraz przewodnik z psem służbowym. Wkrótce potem dołączyło do nich ponad 40 policjantów, niemal 30 strażaków ochotników i zawodowych oraz czterech ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej w Busku – Zdroju.

Kobietę udało się odnaleźć przed północą. Seniorka została przebadana przez ratownika medycznego i przekazana pod opiekę rodziny. Dzięki zaangażowaniu policjantów, strażaków i harcerzy, 77-latka bezpiecznie wróciła do domu.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO