Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szansa na dodatkową opiekę medyczną i profilaktykę zdrowotną

czwartek, 24 września 2020 11:21 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Zarząd Województwa przyjął uchwały w sprawie ogłoszenia kolejnych trzech konkursów na dofinansowanie projektów zdrowotnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotyczą one profilaktyki chorób zawodowych i profilaktyki nowotworowej oraz „domowej” opieki medycznej.

– Konkurs „Wsparcie profilaktyki zdrowotnej” RPOWŚ daje szansę na podjęcie takich działań, które poprawią stan zdrowia świętokrzyskich pracowników, umożliwiając im bardziej wydajną pracę, zmniejszenie skali zwolnień lekarskich, a także wydłużenie czasu aktywności zawodowej – informuje wicemarszałek województwa, Renata Janik. – Nabór kierowany jest do podmiotów z Kielc i okolicznych gmin; mają one do wykorzystania 1 mln zł – dodaje.

W ramach tego typu projektów można zaplanować dla pracowników zróżnicowany wachlarz działań: między innymi sfinansować pakiet dodatkowych świadczeń medycznych czy różnego rodzaju formy aktywności ruchowej dla pracowników - np. siłownia, basen, zatrudnić fizjoterapeutów czy rehabilitantów. Możliwe jest nawet zorganizowanie punktu medycznego na terenie zakładu pracy, zorganizowanie leczenia sanatoryjnego, a także doposażenie stanowisk pracy w celu zapewnienia ergonomii i bezpieczeństwa. Nabór wniosków potrwa od 30 października do 20 listopada 2020 r. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Kolejny konkurs zdrowotny,  „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych”, daje szansę na zorganizowanie opieki długoterminowej świadczonej przez pielęgniarki, lekarzy lub fizjoterapeutów dla osób, które mają trudności w samodzielnym funkcjonowaniu w życiu codziennym z powodu wieku lub choroby. Opieka ta może zostać zapewniona w wyspecjalizowanej placówce hospicyjnej czy paliatywnej albo w środowisku domowym osoby wymagającej opieki medycznej. Do rozdysponowania jest 1,5 mln zł. Konkurs ten również został zawężony terytorialnie – dotyczy Kielc i gmin ościennych. Nabór wniosków potrwa od 30 października do 20 listopada 2020 r. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajdują się na podstronie poświęconej konkursowi, zawartej na platformie Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ostatni konkurs,  „Wsparcie profilaktyki zdrowotnej w regionie”, kierowany jest głównie do placówek medycznych działających na terenie całego województwa. Umożliwia on zaplanowanie działań zwiększających zgłaszalność kobiet na badania związane z nowotworami szyjki macicy i raka piersi. Do rozdysponowania jest 5,4 mln złotych. Nabór projektów „antynowotworowych” potrwa od 30 października do 20 listopada 2020 r. Regulamin znajduje się na podstronie poświęconej konkursowi, zawartej na platformie Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodatkowych informacji, związanych z warunkami udziału w konkursach udziela Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ, tel. 41 349 89 23, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO