Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Szansa dla chorych. Ostatnie dni naboru

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Szansa dla chorych. Ostatnie dni naboru

07 lutego 2019 / Tekst
Szansa dla chorych. Ostatnie dni naboru Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Do 12 lutego Caritas Diecezji Kieleckiej przedłużył nabór uczestników do projektu. „Standardy w zakresie mieszkalnictwa wspomaganego dla osób chorujących psychicznie po wielokrotnych pobytach w szpitalu psychiatrycznym”.

Celem programu jest wyłonienie osób, które zamieszkają w lokalach wspomaganych, prowadzonych przez kielecką Caritas. Oferta skierowana jest do osób chorych psychicznie, które przynajmniej 2 razy przebywały w szpitalu na leczeniu  psychiatrycznym.

Głównym organizatorem projektu jest województwo Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, zaś jego partnerami są województwo lubelskie, Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia, województwo podkarpackie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy, województwo świętokrzyskie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz Caritas Diecezji Kieleckiej.

Dofinansowanie programu, ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 wyniosło ponad 10 milionów złotych.

(oprac. na podst.: komunikat Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego)

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna