Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Świętokrzyski inspektor najlepszy w Polsce!

piątek, 27 września 2019 14:02 / Autor: Michał Łosiak
Fot. WITD Kielce
Michał Łosiak

Norbert Sadłocha z WITD w Kielcach zwyciężył w konkursie „Inspektor Transportu Drogowego 2019”. – To sukces nie tylko mój, ale również całego naszego inspektoratu – mówił Radiu eM Kielce zwycięzca zawodów.

Zmagania odbyły się w Bednarach, w województwie wielkopolskim. Celem konkursu zorganizowanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego i Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu było m.in. doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności inspektorów transportu drogowego. Pozwoliło to na wyłonienie najwszechstronniejszych inspektorów transportu drogowego w kraju.

Inspektorzy sprawdzili się w trzech kategoriach. Jedną z nich był samochód osobowy. Tutaj najlepszy okazał się Norbert Sadłocha z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach. – To ogromny sukces, który wymagał bardzo dużego zaangażowania, sprawności i precyzji. Cieszymy się ze zwycięstwa naszego inspektora – przyznał Patryk Czuba, wojewódzki inspektor transportu drogowego.

Uczestnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach, w których sprawdzono ich wiedzę teoretyczną, ale również umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej, czy jazdę sprawnościową samochodem osobowym i busem. – Konkurencja była dosyć wyrównana, bo o miejscu decydowały setne sekundy. To nie tylko mój sukces, ale również całego inspektoratu. Wykorzystałem wszystkie umiejętności, które nabyłem w trakcie moich 16 lat służby – tłumaczył Norbert Sadłocha, który okazał się bezkonkurencyjny w kategorii samochód osobowy. Inspektor pracuje w Wydziale Inspekcji i zajmuje się kontrolami pojazdów na drogach.

W kategorii drużynowej zwyciężyli inspektorzy z województwa zachodniopomorskiego, zaś w kategorii bus – Piotr Gołdyn z WITD w Krakowie.

(Fot. WITD Kielce)

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO