Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Świętokrzyscy przedsiębiorcy otrzymają kolejną pomoc

czwartek, 21 maja 2020 10:26 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Prawie sześć milionów złotych trafi do 38 małych i średnich przedsiębiorstw z regionu świętokrzyskiego na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych w ramach świętokrzyskiej tarczy antykryzysowej.

Pieniądze zostaną przekazane firmom reprezentujących różnorodne branże na wdrożenie w nich innowacyjnych przedsięwzięć, które pozwolą im na zwiększenie konkurencyjności.

- Dzięki dofinansowaniu świętokrzyskie przedsiębiorstwa będą mogły m.in. kupić nowoczesny sprzęt do produkcji czy wyposażenie gabinetów, a także wprowadzić innowacyjne rozwiązania - mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. - Pomoc ta ma szczególne znaczenie teraz, gdy coraz więcej firm boryka się z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa. Jestem przekonany, że wdrażane przez firmy rozwiązania będą w tych trudnych czasach impulsem do ich rozwoju.

Do tej pory w ramach pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw Urząd Marszałkowski województwa świętokrzyskiego przekazał ponad 40 milionów złotych środków unijnych. Pieniądze trafiły do 254 małych i średnich firm z naszego regionu.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO