Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Studenci UJK będą mieć praktyki w Urzędzie Wojewódzkim

poniedziałek, 28 września 2020 16:00 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Trzydziestu studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach będzie mieć miesięczne praktyki zawodowe w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Porozumienie o współpracy w zakresie organizacji praktyk dla studentów kieleckiej uczelni podpisali dyrektor generalny ŚUW Marcin Bęben oraz rektor UJK prof. Stanisław Głuszek.

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki zadeklarował przyjęcie na praktykę zawodową studentów studiów stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach administracja, bezpieczeństwo narodowe, ekonomia, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, zdrowie publiczne. W danym roku akademickim Urząd Wojewódzki przyjmie na praktykę łącznie 30 studentów kieleckiego uniwersytetu.

– Z chęcią przyjmiemy młodzież kształconą przez Uniwersytet. Mam nadzieję, że to, co jej w dużej mierze teoretycznie wykładacie, w sposób dobry i dla niej twórczy skonfrontują w naszym urzędzie – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz do przedstawicieli uniwersytetu.

Prof. Stanisław Głuszek zauważył, że jest niedobór pracowników administracji, a poszerzenie zakresu praktyk stwarza studentom możliwość pracy w urzędzie w przyszłości. – Praktyka połączona z teorią jest dobrym odzwierciedleniem wykształcenia każdego absolwenta. Teraz mamy bardzo duże problemy na różnych obszarach w związku z pandemią, ale jeśli nie połączymy tego w sposób płynny, spadnie nam jakość nauczania – powiedział rektor UJK.

Dyrektor Marcin Bęben dodał, że szczegóły praktyk zostaną uzgodnione z uczelnią. – Chcemy podejść do tematu elastycznie. Rektor bądź dziekan wydziału będzie kierował do nas studentów zgodnie z programem kształcenia – podkreślił.

Praktyki studenckie będą trwały miesiąc. Jeśli będą kolejni chętni, zostaną organizowane kolejne.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO