Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

„Siódemka” w całości przejezdna w Świętokrzyskiem

środa, 18 grudnia 2019 22:49 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Ministerstwo Infrastruktury
Michał Łosiak

W środę, prawie pięć miesięcy przed z terminem, oddano do użytku fragment drogi ekspresowej S7 między granicą województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego a Skarżyskiem-Kamienną. Oznacza to, że „siódemka” jest już w całości przejezdna w naszym regionie.

Dwujezdniowy odcinek drogi o długości 7,6 kilometrów oraz węzeł Skarżysko-Kamenna Zachód były bowiem ostatnimi brakującymi fragmentami świętokrzyskiej ekspresówki. Na uroczystości ich otwarcia obecny był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Sukcesywnie realizujemy inwestycje na sieci dróg krajowych, tak aby kierowcy mogli podróżować komfortowo i bezpiecznie. Dzięki oddaniu do ruchu drogi ekspresowej S7 koło Skarżyska-Kamiennej zniknie ostatnie wąskie gardło na dwustukilometrowym odcinku drogi ekspresowej łączącej Mazowsze z Małopolską – mówił szef resortu infrastruktury.

Otwarciesiodemki

Dzięki inwestycji zlikwidowane zostanie jedyne „wąskie gardło” na odcinku drogi ekspresowej S7 od Grójca na Mazowszu do granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Skróci się tym samym czas podróży między Kielcami a Warszawą. Skorzystają również mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej, ponieważ wyprowadzony zostanie ruch ciężki z ich miasta. 

Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 344,4 mln zł, a wartość dofinansowania z UE - około 156,9 mln zł. 

(Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego)

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO