Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

ŚCO wznawia przyjęcia w klinice, w której wykryto koronawirusa. Nie ma więcej zakażonych

środa, 01 lipca 2020 09:02 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wznowiła planowe przyjmowanie pacjentów. Jak informowaliśmy 19 czerwca, u jednej z pracownic lecznicy wykryto zakażenie koronawirusem. Pracownicy, którzy mieli kontakt z zarażoną zostali odesłani na kwarantannę i wykonano im testy, które wykluczyły u nich obecność wirusa.

"Przeciwdziałanie rozprzestrzenieniu się wirusa SARS-CoV-2 i zapobieżenie powstaniu ogniska epidemicznego w ŚCO było możliwe dzięki właściwie wdrożonym procedurom bezpieczeństwa epidemiologicznego opracowanym przez Zespół Kontroli Zakażeń ŚCO oraz szybkiej identyfikacji zakażenia z pomocą funkcjonującego w ŚCO Laboratorium Wirusologii Molekularnej", informuje ŚCO. "Ze względu na trwającą pandemię i utrzymujący się wysoki wskaźnik zachorowań na COVID-19 przypominamy wszystkim o przestrzeganiu obowiązku zakrywania nosa i ust w budynkach użyteczności publicznej oraz w transporcie publicznym, częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk oraz konieczności utrzymania dystansu społecznego 2 m od innych osób. W ŚCO nadal obowiązuje zakaz odwiedzin", czytamy na oficjalnym profilu szpitala.

Uruchomione 28. 04. 2020 laboratorium wykonało już blisko 3 tysięcy testów molekularnych qRT-PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2 u pacjentów i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO