Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Przewodnik po regionie dla najmłodszych

piątek, 07 września 2018 15:31 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

„Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie” to nowa książka dla dzieci, przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z wydawnictwem Bellona – jednym z najstarszych polskich wydawnictw. Książka w przystępny sposób przybliża dzieciom historię województwa, najciekawsze miejsca, tradycje, regionalne przysmaki i ciekawostki. Wszystko opatrzone jest obrazkami oraz dostosowane do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy.

-Jesteśmy pierwszym województwem, które wydało publikację z serii „Kolorowy portret Polski”, docelowo książek będzie 16 – tyle ile województw. Publikacja to kolorowanka, która jest zarazem przewodnikiem, ale też namiastką książki do historii. Myślę, że najmłodsi odbiorcy będą zadowoleni z takiego rozwiązania – powiedział Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. Jak dodał  książka może być również inspiracją dla rodziców, do odwiedzenia miejsc, które zostały opisane w publikacji.

Publikacja została podzielona na dwie takie same części. Daje to możliwość porównania przez dziecko swojego wyobrażenia na temat danego miejsca i wypełnienia książki jeszcze raz po jego odwiedzeniu lub na wspólną zabawę z rodzeństwem czy przyjaciółmi.

W publikacji znalazły się informacje na temat zamku w Chęcinach i Ujeździe. Najmłodsi mogą się również dowiedzieć  nieco więcej o Pałacu Biskupów Krakowskich czy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Do tej pory seria obejmowała polskie miasta. Województwo świętokrzyskie otwiera nowe pasmo dotyczące regionów. Autorami książki są Krzysztof Wiśniewski i Barbara Kuropiejska-Przybyszewska, którzy mają w swoim dorobku wiele publikacji z gatunku książek dla dzieci.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO