Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Przeszkolą i pomogą w zdobyciu pracy

piątek, 30 grudnia 2016 11:44 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. archiwum
Dariusz Skrzyniarz

Spotkania z doradcą zawodowym, profesjonalne szkolenia, a potem trzymiesięczny staż – to propozycja Klubu Integracji Społecznej kieleckiej Caritas dla bezrobotnych i poszukujących pracy powyżej 29. roku życia. Ruszyły zapisy do drugiej edycji unijnego projektu pod hasłem „Twoja Dobra Zmiana”, którego celem jest wzrost zatrudnienia wśród osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Objęci projektem będą mogli skorzystać ze szkoleń, które przygotują do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej, magazyniera z obsługą komputera i wózka widłowego czy technologa robót wykończeniowych w budownictwie. 

Osoby, które biorą udział w projekcie dostają dodatek szkoleniowy za udział w każdej godzinie kursu kwalifikacyjnego, stypendium stażowe oraz zwrot kosztów dojazdów. 

- Po odbytych szkoleniach osoby objęte projektem będą uczestniczyć w 3-miesięcznych stażach zawodowych, po których, chcielibyśmy, by jak największa ich liczba otrzymała stałe zatrudnienie - mówi Monika Suliga, koordynator projektu. - Są już efekty pierwszej edycji. Około siedmiu osób już znalazło już zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Warto się zgłosić, warto dać sobie szansę, żeby coś zmienić w swoim życiu – namawia Monika Suliga. 

Rekrutacja w tym projekcie potrwa do połowy stycznia. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Klub Integracji Społecznej, który mieści się przy ulicy Wesołej 54/7 w Kielcach. Z tą instytucją można się także kontaktować telefonicznie pod numerami: 41 344 46 72 lub 41 346 01 16 wew. 24. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Więcej szczegółów.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO