Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Prezydent Andrzej Duda w Pińczowie: Kupujmy polskie produkty, bo są wysokiej jakości

piątek, 19 czerwca 2020 12:33 / Autor: Michał Łosiak
Fot. FB/Andrzej Duda
Michał Łosiak

– Kupujmy polskie produkty, bo są wysokiej jakości – mówił podczas wizyty w Pińczowie prezydent Andrzej Duda, który zaproponował również zmiany prawa umożliwiające lepszą promocję lokalnych produktów.

Podczas swojej wizyty prezydent odwiedził pińczowskie zakłady Gomar. W trakcie spotkania w przedsiębiorstwie zachęcał do kupowania polskich produktów. 

– Rozmawiałem dzisiaj z producentami i sprzedawcami z branży przetwórstwa rolnego z bardzo różnych segmentów. Zarówno tych zajmujących się przetwórstwem wędlin, producentami owoców i warzyw i w polskich zakładach Gomar Pińczów. Potrzebna jest większa promocja polskich produktów i zwiększenie ich dostępności. Apeluję o to, aby starać się kupować produkty polskie i zostały wyprodukowane w naszym kraju. Łatwo rozpoznać po nalepce i kodzie kreskowym, który zaczyna się od liczby 590. Prosiłbym, aby w czasie swoich zakupów sprawdzać właśnie kod kreskowy – mówił prezydent.

Andrzej Duda zaproponował również zmiany, które mają przyczynić się do lepszej promocji lokalnych produktów. – Rzecz polega także na tym, aby lokalne produkty były bardziej dostępne na regionalnych rynkach, w szczególności w sklepach wielkopowierzchniowych. Te produkty są wysokiej jakości, mają świetny smak i są bardzo zdrowe. Jestem zwolennikiem regulacji, która będzie zobowiązywała wielkie sieci handlowe do tego, aby zawsze określony procent produktów oferowanych klientom był wyprodukowany przez lokalnych producentów. Chciałbym też, aby miało to odzwierciedlenie na paragonie – dodał.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO