Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pradziejowe planszówki w Rezerwacie Krzemionki

poniedziałek, 21 września 2020 10:53 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Być może trudno w to uwierzyć, ale gry planszowe towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Już w nadchodzącą sobotę będzie można sprawdzić się w „Planszowym pra-graniu”, na które zaprasza Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki.

Wiele z gier, które wymagały planszy, zbijania pionków czy zajmowania pól, wciąż pozostaje zagadką. Jednak dzięki wysiłkom badaczy, udało się odtworzyć starożytne zasady gier. Podczas warsztatów uczestnicy poznają interesujące tytuły oraz ich historię, a także sami będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozgrywkach.

„Planszowe pra-granie” odbędzie się w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki w sobotę, 26 września o godzinie 11. Chętni do udziału proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie pod numerem telefonu: 41 330 45 50/669 970 499 lub za pośrednictwem e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy przypominają również o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin warsztatów jest dostępny na stronie internetowej organizatora.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO