Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie otrzyma dofinansowanie

poniedziałek, 13 lipca 2020 13:47 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Prawie pół miliona złotych dotacji na prace budowlane otrzyma Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie. W nieużytkowanym dotychczas budynku powstanie między innymi pracowania rehabilitacyjna, terapii manualnej oraz gabinet lekarski.

Obecnie Zakład Aktywności Zawodowej  zlokalizowany jest w dwóch miejscowościach: Stykowie i Kałkowie - Godowie. W ramach inwestycji planowane jest przeniesienie oddziału zakładu z Kałkowa i usytuowanie go w Stykowie, a także remont i modernizacja budynku. Ułatwi to rehabilitację społeczną i zawodową, integrację oraz organizację pracy.

– Zakłady Aktywności Zawodowej są to miejsca, gdzie każdego dnia poprzez pracę rehabilitują się osoby z różnego rodzaju niepełnosprawościami, dlatego tak ważne jest, żeby takie obiekty powstawały w naszym regionie, a te które już funkcjonują, mogły się rozwijać i doposażać – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Jak informuje Piotr Babicki, starosta powiatu starachowickiego, zakończenie prac zostało zaplanowane na październik 2022 roku.

– Przewidywany czas realizacji inwestycji to trzy lata, ale mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić szybciej i prace zostaną zakończone już w 2021. Wierzymy, że do tego czasu powstanie piękny budynek służący do rehabilitacji zawodowej zarówno wychowanków PZAZ-u, jak i klientów zewnętrznych – mówi starosta.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 950 tysięcy złotych, z czego 470 tysięcy zostanie dofinansowane przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych.

styków zaz

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO