Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powiatowe Targi Pracy w Chmielniku

piątek, 19 maja 2017 15:41 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Ponad 30 wystawców, w tym 19 pracodawców uczestniczyło w XXXIX Powiatowych Targach Pracy, które odbyły się w trzeci piątek maja.

Elektromechanik, handlowiec czy ślusarz to tylko niektóre z dostępnych na targach ofert pracy. Jak mówi starosta kielecki Michał Godowski, wydarzenie jest bardzo dobrym sposobem na rozwiązywanie problemów z bezrobociem. – Nierzadko to właśnie możliwość bezpośredniej rozmowy między pracodawcą, a kimś, kto poszukuje pracy przesądza o tym, że udaje im się dojść do porozumienia. Wiele razy obserwowaliśmy sytuacje, w których to właśnie na targach dochodziło do podpisania umowy – wspomina starosta.

Wydarzenie poprzedził panel informacyjny z doradcą zawodowym, dzięki któremu bezrobotni mogli dowiedzieć się jak swoje talenty i kompetencje przekuć na argumenty pozwalające zdobyć pracę. Nie zabrakło też zajęć spotkania z młodzieżą, w czasie którego zapoznawano ją z tajnikami przedsiębiorczości.

W gronie pracodawców znalazły się firmy takie, jak między innymi PROMEDICA24, Fundacja na rzecz promocji zdrowia „PULS” czy College Medyczny. Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia wyniosła w kwietniu w całym województwie świętokrzyskim 9,9 procent, a w powiecie kieleckim – 13 procent.

Posłuchaj wywiadu Piotra Wójcika ze starostą kieleckim Michałem Godowskim:

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO