Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ponad milion złotych wsparcia dla szpitali

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad milion złotych wsparcia dla szpitali

Kielce, Czerwona Góra / 05 października 2018 / Tekst

Na ostatnim posiedzeniu Zarząd Województw Świętokrzyskiego zdecydował o wsparciu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii kwotą prawie 700 tys. zł, z kolei 275 tys. zł trafi do Szpitala Św. Rafała w Czerwonej Górze. Pieniądze zostaną przekazane na zakup nowoczesnej aparatury medycznej.

Do ŚCO Urząd Marszałkowski przekaże dotacje na trzy zadania. 340 tys. zł zostanie przekazane na zakup i wymianę sprzętu dla działu Anestezjologii i Intensywnej Terapii ŚCO. Zakupione zostaną m.in. 52 pompy infuzyjne i 11 stacji dokujących oraz 3 monitory pacjenta. Jak podkreśla Agata Binkowska członek zarządu kompleksowa wymiana przestarzałego sprzętu jest niezbędna, aby nie stwarzać ewentualnego zagrożenia zdrowia i życia pacjentów poddawanych zabiegom intensywnej terapii.

119 tys. przeznaczone jest na wyposażenie Punktu Dystrybucji Krwi. Szpital kupi m.in. 2 chłodziarki medyczne do przechowywania krwi i preparatów krwiopochodnych, zamrażarkę medyczną do przechowywania osocza i urządzenia rozmrażania osocza, a także witryny chłodnicze i klimatyzator.

ŚCO otrzymało też 230 tys. zł na adaptację pomieszczeń na zbiorniki z ciekłym azotem. Jest to związane z rozbudową Banku Komórek Krwiotwórczych, co umożliwia przechowywanie w pojemnikach zasilanych ciekłym azotem mrożonych preparatów krwiotwórczych, niezbędnych w procesie leczenia.

Z kolei w przypadku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze, Zarząd Województwa zdecydował o przekazaniu 275 tys. zł na dwa zadania związane z zakupem aparatury medycznej oraz sprzętu komputerowego, niezbędnego do realizacji zadań związanych z wdrożeniem elektronicznej dokumentacji medycznej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna