Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ponad 300 seniorów zaprezentowało się na scenie WDKu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad 300 seniorów zaprezentowało się na scenie WDKu

10 października 2018 / Tekst

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się gala finałowa I Świętokrzyskiego Festiwalu Seniorów. Na scenie zaprezentowali się zwycięzcy eliminacji regionalnych festiwalu w kategoriach: muzyka, taniec, formy kabaretowe lub teatralne oraz literatura. Organizatorzy wręczyli także medale dla osób zasłużonych w działalność na rzecz seniorów.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. - Od wielu lat organizowaliśmy "Uśmiech Seniora", gdzie seniorzy prezentowali swoje zdolności i pasje. W tym roku chcieliśmy to wydarzenie przeorganizować w typowy przegląd występów artystycznych i okazuje się, że pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem odbiorców - podkreślił Dariusz Detka dyrektor biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego i pomysłodawca festiwalu.

Galę finałową poprzedziły eliminacje regionalne, które odbyły się w Staszowie, Jędrzejowie i Kielcach. Wydarzenie adresowane jest do osób powyżej 60 roku życia. Uczestnicy zgodnie przyznali, że festiwal jest świetnym pomysłem na aktywizację osób starszych i doskonałą formą rozrywki. -Bardzo się cieszymy,  że mogłyśmy dziś wystąpić na kieleckiej scenie. Przeszłyśmy eliminacje regionalne co było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Prezentowałyśmy autorską piosenkę, której słowa opisują naszą działalność - podkreśliła Renata Kiszka przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich "Szwarszowianki" z gminy Bodzechów. -Spotykamy się często na próbach oraz podejmujemy działania na rzecz naszej małej ojczyzny, to pozwala nam odetchnąć od szarej codzienności - dodała.

Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpił także zespół taneczny "Fifty five", działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej . - Specjalizujemy się w tańcu nowoczesnym. kochamy to co robimy, a dzięki tańcu zachowujemy dobrą kondycję fizyczną - podkreśliła Jadwiga Pochwała należąca do zespołu.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, które przygotowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Dodatkowo seniorzy mogli wykonać bezpłatne badania i zaczerpnąć porad zdrowotnych na stoisku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Festiwal uświetnił koncert Wojciecha Gąsowskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna