Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pomogą świętokrzyskim przedsiębiorcom w rozwoju technologicznym

środa, 28 sierpnia 2019 12:36 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wsparcie przedsiębiorców we wdrażaniu nowoczesnych technologii – to główny cel projektu Digital Innovation Hub, do którego dołączyła Politechnika Świętokrzyska. – Zaprosiliśmy do naszych działań wielu partnerów ze środowiska naukowego i biznesu – mówi Dominik Mikołaszek, koordynator przedsięwzięcia.

Pomysł DIG KPT StartUp powstał w Kieleckim Parku Technologicznym i ma pomóc przedsiębiorcom w transformacji cyfrowej firm. – Funkcja naszego hubu to nie tylko usługowe wsparcie dla przedsiębiorstw i oferta ich finansowania, ale również szerzenie wiedzy dotyczącej Przemysłu 4.0, związanego z nowoczesnymi technologiami. Jesteśmy w przededniu rewolucji cyfrowej i te biznesy, które zostaną z tyłu, za kilka lat wypadną z rynku – tłumaczy koordynator DIG KPT Startup.

W czwartek do projektu dołączyła Politechnika Świętokrzyska. Zadaniem uczelni będzie przeprowadzanie konsultacji, ale także oferowanie usług badawczych i rozwojowych, przeprowadzanie ekspertyz, doradztwo specjalistyczne i szkolenia. – Dołączamy do tej inicjatywy, bo wspólnie będziemy wspierać przedsiębiorców i StartUpy – dodaje prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. – Chcemy, żeby nasze firmy były bardziej innowacyjne i konkurencyjne – przyznaje z kolei Justyna Lichosik, dyrektor KPT. Do dyspozycji uczestniczących w projekcie będą laboratoria świętokrzyskiej uczelni technicznej, ale również te, które mają powstać w ramach programu CENWIS.

haby

Szczegóły działalności DIH KPT StartUP mają zostać zaprezentowane 18 września.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO