Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Policjant uratował sąsiadkę – było o krok od tragedii

wtorek, 15 września 2020 12:49 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczorajszy wieczór mógł zakończyć się fatalnie dla 83-letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego. Na szczęście policjant mieszkający w sąsiedztwie kobiety zachował czujność – gdy zauważył wydobywający się spod drzwi jej mieszkania dym, natychmiast ruszył na ratunek.

Do zdarzenia doszło wczoraj (14 października), około godziny 22.30, w jednym z bloków mieszkalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Aspirant sztabowy Łukasz Kula, na co dzień pracujący w Wydziale do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, odpoczywał w swoim mieszkaniu.

W pewnym momencie zaniepokoił go dym, który pojawił się w jego domu i postanowił odnaleźć źródło jego pochodzenia. Kiedy wyszedł na klatkę schodową, zauważył, że dym wydobywa się spod drzwi jego sąsiadki z I piętra. Pomimo pukania i nawoływania nikt nie otworzył.

Stróż prawa postanowił szybko działać. Zapukał do sąsiada z naprzeciwka i przez jego balkon przedostał się na stronę sąsiadki. Otworzył okno i wszedł do zadymionego lokalu. Jak się okazało, dym wydobywał się z garnka palącego się na kuchence, a 83-letnia kobieta spała.

Po chwili na miejsce dotarła straż pożarna i pogotowie ratunkowe, a seniorka trafiła do szpitala.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO