Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Podsumowanie roku w ARiMR

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Podsumowanie roku w ARiMR

Kielce / 07 grudnia 2017 / Tekst

Zbliża się koniec roku. Przychodzi więc czas na podsumowania. Jak wygląda bilans w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?

Wysokie zaliczki na poczet dopłat bezpośrednie, usprawnienie pracy biur powiatowych, wprowadzenie harmonogramu naborów wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i sprawna obsługa wsparcia klęskowego. To główne sukcesy, jakimi chce się pochwalić Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Zaliczek na poziomie aż 70 procent dopłaty nie wypłacano w poprzednich latach. Ponadto praca biur powiatowych wygląda o wiele lepiej. Większa efektywność poskutkowała tym, że świętokrzyscy rolnicy otrzymali wspominane wcześniej zaliczki jako pierwsi w kraju – mówi dyrektor oddziału. Jak dodaje, podsumowanie jest też punktem wyjścia do planowania.

W przyszłym roku ARiMR zamierza przeprowadzić szereg naborów na wsparcie dla rolników. – Będzie ogłoszony nabór na restrukturyzację małych gospodarstw, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wysokość wsparcia to nawet 60 tysięcy złotych. Planujemy również premie dla młodych rolników, a także nabór na modernizację gospodarstw rolnych. Będzie on realizowany w obszarze D, co oznacza, że pozwoli na zakup maszyn i urządzeń – zapowiada.

Rok 2017 był dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa szczególny również z uwagi na przejęcie części zadań Agencji Rynku Rolnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna