Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Podsumowania Piotra Dudy

wtorek, 03 stycznia 2017 19:57 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

- Nie pamiętam kiedy ostatnio był tak pozytywny rok dla polskich pracowników – mówił w Kielcach Piotr Duda, szef komisji krajowej NSZZ „Solidarność” podsumowując miniony rok. Jego zdaniem wśród pozytywnych zmian można wymienić podniesienie minimalnej płacy do 2 tysięcy złotych czy skorygowanie zapisów o klauzuli społecznej w przepisach dotyczących zamówień publicznych.

Zdaniem Piotra Dudy wyzwaniem na ten rok najprawdopodobniej będzie obrona praw pracowniczych, także w przypadku konsekwencji, które przyniesie reforma edukacji. - Reforma została przegłosowana, a do Prezydenta należy decyzja czy ją podpisze czy nie -mówił Duda. - Dla „Solidarności” najważniejsze jest to, by chronić miejsca pracy. Musimy wreszcie dbać o członków związku. Chcę powiedzieć, że w szeroko rozumianej edukacji zrzeszonych w związku jest tylko około 38 procent wszystkich nauczycieli. Przede wszystkim będziemy dbali o członków „Solidarności” w edukacji. To dla nas najważniejsze zadanie – stwierdził w Kielcach Piotr Duda. 

Przewodniczący komisji krajowej „Solidarności” jest przekonany, że wyżej wymienione zmiany zostały wprowadzone dzięki uporowi i współpracy z różnymi środowiskami. - Wiemy, że problemów w poszczególnych zakładach pracy jest dużo. Będziemy się z nimi mierzyć. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, jako związek zawodowy „Solidarność”, będziemy protestować przeciwko każdemu rządowi – deklarował Piotr Duda.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO