Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Podpalili składowisko odpadów w Nowinach? Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty

piątek, 18 września 2020 13:46 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W środę dwóch mieszkańców powiatu kieleckiego zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Mężczyźni w wieku 24 i 27 lat odpowiedzą za podpalenie składowiska odpadów chemicznych w Nowinach.

Przypomnijmy, że pożar wybuchł w niedzielę, 19 kwietnia. Ogień swoim zasięgiem objął tony szkodliwych substancji chemicznych składowanych przy ulicy Perłowej w Nowinach. Przez kilkanaście godzin walczono z żywiołem, a łączna wartość strat została oszacowana na ponad milion złotych. Na szczęście w pożarze nikt nie zginął. Biegły, który przybył na miejsce, stwierdził, że mogło dojść do umyślnego zaprószenia ognia. 

- W sprawę zaangażowali się policjanci z komendy miejskiej oraz komendy wojewódzkiej. Ich ciężka praca doprowadziła do ustalenia tożsamości dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o spowodowanie tego pożaru – informuje Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

24 i 27-latek są mieszkańcami powiatu kieleckiego. Starszy z nich był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe.

- Obaj usłyszeli zarzut spowodowania pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu wielkich rozmiarach – zaznacza Tokarski.

Zatrzymanym grozi nawet dziesięć lat więzienia.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO