Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Podejrzany o zniszczenie drzwi wpadł z… narkotykami

czwartek, 10 września 2020 15:27 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Pińczowscy kryminalni wyjaśnili sprawę zniszczonych drzwi w jednym z domów w centrum miasta. Podczas zatrzymania podejrzanego 28-latka znaleźli w jego domu kilkadziesiąt porcji narkotyków.

Pod koniec sierpnia pińczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi wejściowych do jednego z domów w mieście. Sprawca kompletnie je zniszczył. Właściciel wycenił szkody na trzy tysiące złotych.

Do udziału w zdarzeniu wytypowano dwie osoby. Jeden z podejrzewanych to 16-latek, drugi - wielokrotnie notowany za przestępstwa i dobrze znany policjantom 28-latek z Pińczowa. Mundurowi ustalili, że to drugi z mężczyzn bez wyraźnego powodu kopał w drzwi, niszcząc ich strukturę i wyłamując mocujące je zawiasy.

Buty które do tego wykorzystał, policjanci znaleźli u jego młodszego kolegi. W domu starszego było z kolei kilkadziesiąt porcji substancji zabronionych – najpewniej marihuany.

28-latek został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do zniszczenia drzwi i posiadania narkotyków – grozi mu pięć lat za kratkami.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO