Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pociągiem do Zakopanego, Buska-Zdroju i Sandomierza

środa, 24 czerwca 2020 11:01 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od 26 czerwca zostaną wprowadzone bezpośrednie wakacyjne połączenia z Kielc do Zakopanego, Buska-Zdroju i Sandomierza. Pod Tatry pojedziemy nowym torem ze Skawiny do Suchej Beskidzkiej oraz między Sieniawą, a Nowym Targiem i Szaflarami.

Jak zaznacza PKP, podróże pod Tatry będą krótsze i bezpieczniejsze niż dotychczas, a to wszystko za sprawą zmodernizowanych w ostatnim czasie przejazdów drogowo-kolejowych. Jednak bezpośrednie kursy w góry to nie jedyna nowość. W czerwcu wrócą również pociągi z Kielc do Buska-Zdroju.

Składy do uzdrowiska będą kursowały dwa razy dziennie w obu kierunkach przez siedem dni w tygodniu, także po wakacjach. Dodatkowo zatrzymają się na przystanku w Brzezinach, gdzie została ułożona nowa nawierzchnia. Dla podróżnych zamontowano wiaty i ławki, tablice z informacjami oraz nowe oświetlenie. Z kolei dla cyklistów stojaki rowerowe. Oprócz przystanku w Brzezinach, pociągi zatrzymają się również na Białogonie, Słowiku, Sitkówce-Nowinach i Kijach.

Z początkiem wakacji mieszkańcy regionu świętokrzyskiego skorzystają także z weekendowych bezpośrednich połączeń z Kielc do Sandomierza.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO