Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w ŚCO

piątek, 29 maja 2020 14:03 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. W związku z tym do poniedziałku wstrzymane zostały przyjęcia do Klinki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi. Cztery osoby z personelu oraz trzy pacjentki zostały skierowane na kwarantannę.

Pacjentka, której test dał wynik pozytywny została przyjęta do Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi ŚCO w środę.

– W Klinice zostały wdrożone procedury epidemiologiczne opracowane przez Zespół Kontroli Zakażeń ŚCO. Pacjentka od początku pobytu na oddziale była izolowana w pojedynczej sali. Po otrzymaniu wyniku badania powiadomione zostały służby sanitarno – epidemiologiczne, a pacjentka została przewieziona do szpitala jednoimiennego – informują władze szpitala.

Obecnie wstrzymane zostały przyjęcia do Kliniki na zaplanowane dziś zabiegi w znieczuleniu miejscowym. "Pomieszczenia Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi zostały zdezynfekowane. Cztery osoby z personelu medycznego, które miały bezpośredni kontakt z chorą, zostały skierowane na kwarantannę domową. Prewencyjnie na kwarantannę domową skierowano również trzy pacjentki, które mogły mieć kontakt z chorą. Świętokrzyskie Centrum Onkologii funkcjonuje normalnie. Pacjentom i pracownikom ŚCO nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. W poniedziałek zostaną wznowione przyjęcia do Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi", czytamy w komunikacje opublikowanym przez lecznicę.

W ŚCO wykonano już blisko tysiąc testów na obecność koronawirusa, do tej pory wszystkie były negatywne. Dzięki działającemu od miesiąca w tym szpitalu Laboratorium Wirusologii Molekularnej, możliwa jest szybka diagnostyka u pacjentów onkologicznych i personelu ŚCO.

Źródło: ŚCO Kielce/Facebook

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO