Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pierwszaki z Morawicy będą widoczne na drodze

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pierwszaki z Morawicy będą widoczne na drodze

Morawica / 06 grudnia 2017 / Tekst

Kamizelki i opaski odblaskowe – to prezenty, jakie w dniu Św. Mikołaja dostały od Starostwa Powiatowego w Kielcach pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Morawicy.

Choć spotkanie starosty z maluchami odbyło się w dniu świętego Mikołaja, to tak naprawdę miało ono związek przede wszystkim ze zwycięstwem starostwa w konkursie „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Za pieniądze z nagrody zostało kupionych 2 tysiące zestawów odblaskowych dla dzieci z powiatu kieleckiego. Jak mówi starosta kielecki Michał Godowski, ich bezpieczeństwo na drodze jest szczególnie ważne. – Właśnie dlatego wspólnie z policją tworzymy program „Bezpieczny powiat”, w ramach którego chcemy odwiedzić jak najwięcej pierwszaków z powiatu – informuje starosta.

Choć elementy odblaskowe nie są szczególnie kosztowne, to ich wartość na drodze staje się ogromna. Podkreśla to st. sierż. Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji. – Kierowca jadący w terenie zabudowanym zgodnie z przepisami jest w stanie zauważyć pieszego z odległości około 40 metrów. W przypadku, gdy pieszy ma odblask, kierowca może go zobaczyć nawet z odległości 140 metrów – wylicza policjant.

W Polsce, po zmroku w terenie niezabudowanym noszenie elementów odblaskowych przez pieszych jest obowiązkowe. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza dlatego, że w przypadku potrącenia przechodzień ma znikome szanse na przeżycie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna