Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Oszust w rękach policji. Wyłudził od kobiety 111 tys. złotych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Oszust w rękach policji. Wyłudził od kobiety 111 tys. złotych

13 kwietnia 2018 / Tekst

Ostrowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą "na policjanta". Poszkodowaną była 78 - letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego.  Rok temu oszust wyłudził od kobiety 111 000 złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

- Do zdarzenia doszło na początku maja 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało ustaleń mundurowych 78 –letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego otrzymała wówczas telefon od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Policji, zajmującego się rozpracowywaniem hakerów komputerowych, którzy włamują się na konta bankowe. Sprawca prowadził z kobietą rozmowę w taki sposób, że uwierzyła, iż ma do czynienia z funkcjonariuszem. Mężczyzna, w celu „zabezpieczenia” pieniędzy polecił założyć jej konto w jednej z placówek bankowych na terenie miasta. 78 -latka nie podejrzewając nic złego postąpiła według wskazówek dzwoniącego. W placówce wyznaczyła do kontaktów podany przez niego numer telefonu oraz przekazała pin otrzymany z placówki bankowej i wszelkie oszczędności przesłała na nowe konto - czytamy w komunikacie nadesłanym przez oficera prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. - Jeden z oszustów dodatkowo polecił kobiecie, aby zwiększyła limit wypłat na maksymalny. Seniorka „przelała” na to konto blisko 111 000 złotych. Podczas wszystkich działań mężczyzna był w stałym kontakcie z kobietą. Przestrzegał ją aby z nikim o tej sytuacji nie rozmawiała do momentu zakończenia pracy. Dopiero po rozmowie z synową zorientowała się o dokonanym na jej szkodę przestępstwie - poinformował oficer.

Funkcjonariusze  z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy dotarli do 27- latka z woj.  dolnośląskiego.- Pieniądze z przestępstwa zostały wówczas przekazane na jego konto bankowe - uzupełnia oficer prasowy.  

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do ostrowieckiej komendy. Śledczy przedstawili mu zarzuty udziału w oszustwie. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna