Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Ostrowieccy policjanci oddają krew potrzebującym

czwartek, 23 kwietnia 2020 11:34 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i oddali krew potrzebującym – dar niezwykle cenny, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

Mundurowi z Ostrowca – Świętokrzyskiego odpowiedzieli na apel Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i postanowili już kolejny raz wspomóc szpital. Ostrowiecki Klub Honorowych Dawców Krwi – „Fidelis Saguis”, zrzeszający policjantów z ostrowieckiej komendy, istnieje od 2019 roku i jego członkowie już wielokrotnie oddawali krew dla potrzebujących.

- Nasz klub powstał dziewiątego grudnia ubiegłego roku i oznacza „wiernych krwi”. Mamy w nim szesnastu policjantów i każdy z nich służy społeczeństwu w bardzo ważny sposób – oddając krew.  Z inicjatywy jednego z kolegów, wczoraj grupa pięciu mundurowych ponownie udała się do  Centrum Krwiodawstwa, by kolejny raz podzielić się tym ważnym darem. – opowiada młodszy aspirant Piotr Dziułka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, jednocześnie wiceprezes „Fidelis Saguis”.

Była to pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez funkcjonariuszy w czasie trwania epidemii

- Na pewno nie jest to ostatnia taka inicjatywa, bo już na początku maja planujemy kolejny wyjazd kilku policjantów. Musimy dzielić się na mniejsze grupy, by nie przemieszczać się w wiele osób w związku z obecną sytuacją epidemiczną. Tak jak jest to zapisanie w etosie naszej służby - chcemy pomagać społeczeństwu nie tylko codzienną służbą, ale i ratując zdrowie i życie oddając krew – tłumaczy młodszy aspirant Piotr Dziułka.

Mundurowi z Ostrowca Świętokrzyskiego zachęcają wszystkich policjantów do dzielenia się tym co najcenniejsze – krwią.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO