Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Ostatnia szansa na składanie wniosków klęskowych

środa, 27 września 2017 10:40 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Ważna wiadomość dla rolników. Kończy się nabór wniosków klęskowych w związku z tegorocznymi przymrozkami. Dlatego powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracują dziś do godziny 22. To już ostatnia szansa, by uzyskać wsparcie.

- Wydłużony czas pracy dotyczy tych powiatów, w których wpływa najwięcej wniosków w przedmiotowym naborze. Chodzi o biura w Busku-Zdroju, Kazimierzy Wielkiej, Kielcach, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Starachowicach, Staszowie i Włoszczowie - informuje Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak do tej pory do świętokrzyskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 6300 wniosków przymrozkowych. Najwięcej pochodzi z powiatu sandomierskiego, bo ponad 3600 pism. - Bardzo dużo wniosków wpłynęło także z powiatu buskiego – ponad 800. W biurach powiatowych ustawiają się kolejki rolników. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie zdążyli złożyć wniosków a spełniają kryteria naboru, by jeszcze dziś dostarczyli dokumenty – zachęca dyrektor Erlich-Smurzyńska.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO