Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Ośrodek Transferu Technologii PŚk w elitarnym gronie

czwartek, 16 lutego 2017 13:15 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Ośrodek Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej znalazł się w gronie 15 europejskich uczestników programu Progress-TT realizowanego przez włoską firmę MITO Technology.

Istotą programu ma być przede wszystkim pomoc doradcza i budowanie sieci kontaktów w Europie. - Mamy opiekę eksperta z bardzo dużym doświadczeniem. Jest to dr John P. Mc Manus z Irlandii, który pracował między innymi dla Europejskiego Urzędu Patentowego. Mam nadzieję, że uczestnictwo w programie będzie kolejnym krokiem ku temu, byśmy mieli łatwiejszy dostęp do ekspertów i firm zagranicznych - planuje Paweł Kocańda, kierownik ośrodka.

Jak mówi Agata Wojda ze Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, uczestnictwo w tego typu programach jest szczególnie ważne dla ośrodków wdrożeniowych. - To forma współpracy, którą bardzo sobie cenimy. Uczestniczymy w niej i z powodzeniem praktykujemy. Jesteśmy od kilku lat uczestnikiem ogólnoeuropejskiej sieci Enterprise Europe Network zrzeszającej wiele instytucji zajmujących się innowacjami i transferem technologii i w prosty sposób pomagających przedsiębiorcom. Oferujemy im bowiem usługę doradczą i szansę na zbliżenie z przedsiębiorcami z innych rynków - informuje Wojda.

W tegorocznym naborze do programu Progress-TT, poza Politechniką Świętokrzyską zakwalifikował się jeszcze tylko jeden ośrodek z Polski - Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO