Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Opatów: Nowe miejsca pracy w nowym Domu Pomocy Społecznej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Opatów: Nowe miejsca pracy w nowym Domu Pomocy Społecznej

05 stycznia 2018 / Tekst

Dom Pomocy Społecznej, w którym zamieszka do osiemdziesięciu osób, powstaje w budynku dawnej pralni i kuchni Szpitala Powiatowego w Opatowie. Dokładnie będzie to filia Domu Pomocy Społecznej w podopatowskim Zochcinku.

- Podjęliśmy decyzję o finansowaniu budowy placówki w Opatowie, bowiem jest ogromne zapotrzebowanie społeczne na tego typu domy. Ponadto, budynki, których jesteśmy właścicielami stały nieużywane – mówi Bogusław Włodarczyk, starosta opatowski. – Dzięki inwestycji, powstaną nowe miejsca pracy.

W Domu Pomocy Społecznej w Opatowie znajdą się pokoje dwuosobowe z aneksami kuchennymi i łazienką. W piwnicach będą pomieszczenia gospodarcze, sale do rehabilitacji, magazyny.

W tworzonej instytucji pracę znajdzie około sześćdziesiąt osób. Zakończenie przystosowania dawnych pomieszczeń pomocniczych szpitala zaplanowano na jesień 2018 roku. Inwestycja kosztuje około trzy miliony złotych.

Obecnie w powiecie opatowskim funkcjonują Domy Pomocy Społecznej w Czachowie, Sobowie, Zochcinku i Suchodółce (filia DPS w Sobowie). Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku jest największy w województwie świętokrzyskim. Obecnie przebywa w nim 207 mieszkańców. Kolejne miejsca zajmuje Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Grabowieckiej ze 187 miejscami i Dom Pomocy Społecznej w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej na 185 miejsc.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna