Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[FOTO] Ogromne zainteresowanie kąpieliskiem w Sielpi

niedziela, 05 lipca 2020 20:27 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

Zapełniona plaża i kolejki do wypożyczalni sprzętu wodnego to krajobraz kąpieliska Sielpia. Zainteresowanie tym miejscem jest tak duże, że ruchem drogowym musiała kierować policja.

Piękna pogoda, plaża i wiele atrakcji - to wszystko w swojej ofercie ma kąpielisko na Sielpi. Tysiące mieszkańców województwa postanowiło skorzystać z wypoczynku nad zalewem.

– Przyjechaliśmy tutaj całą rodziną. Dzieci w mieście nie mają za wiele atrakcji. Tutaj mogą się wyszaleć. A ja i żona możemy odpocząć od miejskiego zgiełku i pracy – mówił Paweł Młynarski, z Kielc

Inni wybrali to miejsce ze względu na atrakcje, z których można skorzystać.

– Jesteśmy tutaj od wczoraj. Skorzystaliśmy z oferty noclegowej bo chcieliśmy trochę poimprezować. W dzień korzystamy z plaży i słońca, a wieczorem grillujemy, gramy w planszówki i żartujemy- opowiadał Kacper Radomski z Buska- Zdroju.

Dobra zabawa nie zwalnia nas jednak z przestrzegania zasad wypoczynku nad wodą - przypominają ratownicy wodni.

– Będąc nad wodą należy pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Kolorami oznaczone są miejsca do zabawy dla dzieci, dla średniozaawansowanych oraz dla umiejących pływać– tłumaczył ratownik ze zbiornika wodnego na Sielpi.

– Najczęstszą przyczyną naszych interwencji nadal pozostaje brawura oraz alkohol – dodał ratownik

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO