Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

„Odkrywamy eŚwiętokrzyskie”, czyli podróż online do najpiękniejszych miejsc regionu

środa, 19 sierpnia 2020 11:51 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

„Odkrywamy eŚwiętokrzyskie” to nowy projekt realizowany przez Fundację Świętokrzyską. W jego ramach na portalach społecznościowych publikowane są filmy ukazujące piękno zabytków i terenów województwa.

– Dzięki wsparciu z Narodowego Centrum Kultury udało nam się przygotować serie dziesięciu filmów, w których znajdą się między innymi Dworek Mikołaja Reja, Wiatrak w Krasocinie, Muzeum Wsi Kieleckiej czy Kaplice świętej Anny w Pińczowie – mówi Ksenia Kowalczyk, prezes zarządu Fundacji Świętokrzyskiej.

Pokazanie piękna świętokrzyskich zabytków to tylko jeden z elementu projektu, ważne jest także ukazanie kontekstu historycznego przedstawianych obiektów oraz ich walorów turystycznych.  

– Pierwotnie projekt miał poprawić nastroje mieszkańców podczas przebywania na kwarantannie, ale teraz, kiedy możemy już normalnie korzystać z atrakcji turystycznych, jest świetną wizytówką dla obiektów kultury – dodaje Kowalczyk.

Filmy publikowane są na facebooku Fundacji Świętokrzyskiej, profilu Kocham Świętokrzyskie oraz YouTubie. Dostępne są także w języku angielskim, żeby zwiększyć potencjalny zasięg odbiorców i zachęcić do spędzenia czasu wolnego na Ziemi Świętokrzyskiej.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO