Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Od piątku ruch na S7 po nowemu

czwartek, 18 maja 2017 12:42 / Autor: Radio eM
Radio eM

Pierwszymi fragmentami nowej jezdni drogi ekspresowej S7 Jędrzejów – granica województwa z docelową warstwą ścieralną nawierzchni będą mogli jeździć kierowcy już pod koniec tego tygodnia - informuje w komunikacie kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

W piątek (19.5) wykonawca inwestycji planuje przełożenie ruchu na dwa fragmenty jezdni, na których ułożona została ostatnia warstwa nawierzchni.

Droga ekspresowa S7 na odcinku od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego budowana jest w śladzie starej trasy, dlatego dla kontynuacji prac przy układaniu kolejnych warstw nawierzchni niezbędne są przełożenia ruchu - tłumaczy GDDKiA.

Aktualnie kierowcy już korzystają na przeważającym odcinku z nowej wschodniej jezdni drogi ekspresowej jeżdżąc po przedostatniej warstwie wiążącej nawierzchni. Ruch odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach. Na 19 maja br. planowane jest przełożenie ruchu na zachodnią jezdnię drogi ekspresowej na odcinku o długości ponad 4 km począwszy od budowanego węzła w Łączynie do dawnej stacji benzynowej. Jest to pierwszy odcinek na tej inwestycji z docelową warstwą nawierzchni oddany do dyspozycji kierowcom.

Udostępnienie całego odcinka drogi ekspresowej S7 w oparciu o docelową organizację ruchu planowane jest 22 września br. po zakończeniu procedury związanej z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej trasy.

mjk

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO