Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nowe wnioski już spływają

piątek, 04 sierpnia 2017 12:56 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

Ponad 3,5 tysiąca nowych wniosków o przyznanie świadczenia Rodzina 500 + złożyli mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Ta statystyka dotyczy tylko dwóch pierwszych dni sierpnia. Przypomnijmy, że od tego miesiąca należy ponownie składać dokumenty w związku z rozpoczynającym się nowym okresem świadczeniowym rządowego programu.

- Myślę, że ważną informacją jest także to, że w naszym województwie elektronicznie również są te wnioski składane. Na dzień 2 sierpnia do urzędów wpłynęło ich 1367. To duża liczba. Na razie można przewidywać, że w tym roku więcej osób skorzysta z takiego rozwiązania niż w roku poprzednim – mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach Marek Scelina poinformował, że od pierwszego sierpnia do MOPRu wpłynęło ponad 1500 wniosków o przyznanie rządowego świadczenia. Obecnie w stolicy województwa z tych dodatkowych pieniędzy korzysta przeszło 11 tysięcy rodzin. - Myślę, że jeśli te proporcje się utrzymają, akcję składania nowych wniosków moglibyśmy zakończyć do końca sierpnia – podejrzewa dyrektor Scelina.

W całym województwie z rządowych świadczeń korzysta 85 tysięcy rodzin, w których wychowuje się 130 tysięcy dzieci. Aby utrzymać ciągłość wypłacania środków nowy wniosek powinniśmy złożyć jeszcze w sierpniu. Nowy okres świadczeniowy rozpoczyna się 1 października i jeśli dokumenty zostaną doniesione do urzędów do końca tego miesiąca pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem. Nie uzyskamy wypłat za poprzednie miesiące, jeśli wniosek o przyznanie pieniędzy z programu Rodzina 500 + dotrze w listopadzie.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO