Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nowe boiska na nowy rok szkolny

poniedziałek, 04 września 2017 13:21 / Autor: Radio eM
Radio eM

Otwarcie dwóch nowych kompleksów boisk przy dwóch szkołach – tak wyglądał początek roku szkolnego we Włoszczowie. O sportową infrastrukturę wzbogaciły się Zespół Placówek Oświatowych nr 1 – od strony ul. Kilińskiego oraz Zespół Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Różanej.

Pierwszy z wymienionych kompleksów sportowych kosztował blisko 700 tys. złotych i zajmuje tereny gdzie jeszcze do niedawna znajdowała się betonowa płyta starego boiska przyszkolnego.

Drugi natomiast zaliczany jest to najnowocześniejszych w województwie. Szkoła nr 2 od teraz może pochwalić się boiskami o nawierzchni z poliuretanu do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkowej, kortami tenisowymi, dwiema bieżniami (250 i 100 metrów). Wokół powstały chodniki i kanalizacja deszczowa wraz z przepompownią. Boisko do piłki nożnej zostało wykonane ze sztucznej trawy na elastycznej podbudowie. Koszt budowy to 1,2 miliona zł.

Na budowę obu kompleksów gmina pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na łączną kwotę 660 tys. zł. Dodatkowo, budowę boisk przy ul. Różanej wsparła fundacja „Nasza Dwójka”.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO