Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nowa lista najpopularniejszych atrakcji województwa świętokrzyskiego. Tego szukamy w internecie

piątek, 21 sierpnia 2020 14:48 / Autor: Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Firma Google opublikowała listę najczęściej wyszukiwanych w czerwcu atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. Magdalena Kowalczyk z Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej dodaje, że w okresie pandemii największą popularnością cieszą się m. in. rezerwaty oraz trasy rowerowe.

Wśród najpopularniejszy atrakcji są dwa miejsca znajdujące się w Kielcach - Rezerwat przyrody Kadzielnia oraz Ogród Botaniczny. Oba te obiekty są zarządzane przez Geopark Kielce.

– Możemy potwierdzić tę listę – mówi Magdalena Kowalczyk z Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach. – Jaskinia Raj jest bardzo popularna, mówi się, że to najpiękniejsza jaskinia krasowa w Polsce, równie popularny jest Zamek Królewski w Chęcinach oraz Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Wiele osób zwiedza je w ciągu jednego dnia, odwiedzając też pobliskie Podzamcze Chęcińskie. Turystom, którzy do nas trafiają, polecamy także Kadzielnię, trasy podziemne i Pałac Biskupów Krakowskich. Ludzie pytają też o Muzeum Zabawy i Zabawek. Do "topowych" atrakcji można zaliczyć również Święty Krzyż. – dodaje Magdalena Kowalczyk – Wielu turystów pyta o Sandomierz, niekoniecznie konkretnie o Góry Pieprzowe. Często chcą mu poświęcić cały dzień. Jeśli chodzi o pytania turystów, "na topie" są też trasy rowerowe, m. in. GreenVelo, pyta o nie co drugi turysta – przyznaje.

Zauważa też, że w ostatnich dniach największym zainteresowaniem cieszy się weekendowy darmowy autobus na Święty Krzyż. Potwierdza to wysokie miejsce Łysej Góry w rankingu. – Pytają o niego tylko lokalni mieszkańcy, ale też osoby, które przebywają tu na urlopie i dowiedziały się, że jest taki autobus. W okresie pandemii popularne są przede wszystkim atrakcje na świeżym powietrzu, m. in. rezerwaty. - zaznacza Magdalena Kowalczyk

Zgodnie z danymi Polskiej Organizacji Turystycznej, aż 87 procent osób planuje tegoroczny urlop spędzić w Polsce. Dla nich uruchomiony został, wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, portal internetowy odpoczywajwpolsce.pl, gdzie znaleźć można m. in.  mapę atrakcji turystycznych wszystkich regionów kraju.

Autor: Wojciech Dudkowski

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO