Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

"Nie bądź widzem, graj główną rolę"

czwartek, 18 czerwca 2020 10:59 / Autor: Radio eM
Radio eM

Już w najbliższy piątek o godzinie 12 Stowarzyszenie "My Future" zaprezentuje spot dotyczący adopcji lub rodzicielstwa zastępczego. Powstał on w ramach projektu "Raz, dwa, trzy. Rodzicem, będziesz Ty". Kampanię wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Spot ma być bodźcem do tego, żeby małżonkowie lub osoby samotne decydowały się na to, by zostać rodzicami zastępczymi lub adoptować dziecko. Występują w nim dzieci, które nie są w pieczy rodzinnej, ale mówią, dlaczego jest ważna mama i tata i jak wygląda świat z nimi.

– Piecza zastępcza zawsze była nam bliska, dlatego nagraliśmy ten spot. Zatrudniamy również pracowników, którzy prowadzą rodzinną opiekę zastępczą. – mówi Patrycja Osman, psychoterapeutka i prezes Stowarzyszenia "My Future".

Spot będzie można obejrzeć w na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Stowarzyszenia "My Future" i Radia eM Kielce.

Kampanię wpiera Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. – Temat, którego podjęło się Stowarzyszenie "My Future" jest nie tylko bardzo potrzebny, ale i bardzo delikatny.  Dzieci są najważniejsze, a wiemy, że wciąż brakuje rodzin zastępczych. Dlatego też musimy robić wszystko, żeby ich nie brakowało, żeby szukać  otwartych serc, w których znajdzie się miejsce na podzielenie się miłością – tłumaczy Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

W Kielcach jest 170 rodzin, w których aktualnie przebywa 240. dzieci. Pary, które chciałby dołączyć do grona opiekunów zastępczych, mogą kontaktować się ze Stowarzyszeniem "My future" lub z Ośrodkiem Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kielcach.

Stowarzyszenie "My Future" działa od 2013 roku i od tego czasu prowadzi Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która zajmuje się terapią dla dzieci, w tym podopiecznych z Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Stowarzyszenie prowadzi również przedszkole. Poradnia i przedszkole mieszczą się przy ulicy Dalekiej. Na codzień z poradni korzysta około 50 dzieci, a z przedszkola 23.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO