Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Najlepsza w województwie świętokrzyskim

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Najlepsza w województwie świętokrzyskim

19 października 2017 / Tekst

Najlepsza w województwie świętokrzyskim i jedna z najlepszych w kraju: Katarzyna Wrona, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kielcach została finalistką IV edycji ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”. 

Katarzyna Wrona z dwóch egzaminów uzyskała maksymalną liczbę punktów, z pozostałych grubo ponad 90 procent. – W dwóch przypadkach zabrakło mi jednego punktu, by mieć 100 procent.  Ale i tak jestem z siebie dumna, bo wiem, że dałam z siebie wszystko – przyznaje absolwentka „Kostki”. Katarzyna nie ukrywa jednak, że te wyniki to zasługa wytężonej i systematycznej nauki. – Do matury nie da się dobrze przygotować kilka dni czy tygodni przed egzaminem. Na wyniki pracowałam przez całe liceum, a nawet i gimnazjum. Najważniejsza jest systematyczność. Dzięki niej możemy uniknąć zaległości – podpowiada absolwentka.  Jej słowa potwierdza dyrekcja szkoły. – Od początku, gdy Katarzyna przyszła do naszej szkoły wiązaliśmy z nią wielkie nadzieje. I nie zawiodła ani nas, ani siebie. Nieustannie się rozwijała, najpierw w gimnazjum, potem w liceum. Tworząc wokół siebie przy tym wszystkim klimat dobroci i serdeczności, ale i solidnej nauki, która motywuje także innych – podkreśla ks. Jacek Kopeć, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich. – Jesteśmy z Kasi naprawdę bardzo dumni. Znalazła się Ona w gronie 65 najlepszych maturzystów z całej Polski spośród ok. 258.030 zdających. To ogromny sukces – dodaje Anna Pierzak, wicedyrektor szkoły.

Katarzyna Wrona obecnie studiuje Geografię na Uniwersytecie Warszawskim. W przyszłości chce zostać klimatologiem lub meteorologiem.

Projekt „Matura na 100 procent” prowadzony jest przez Fundację „Zawsze Warto" i Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku jedną z 25 laureatów tego projektu była również absolwentka Liceum „KOSTKI” Aleksandra Lipecka. Warto podkreślić, że Katolickie Liceum im. św. Stanisława Kostki w Kielcach jest do tej pory jedyną szkołą z województwa świętokrzyskiego, z którego absolwenci zakwalifikowali się do finału projektu „Matura na 100 procent".

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna