Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Skansen w Tokarni znów zaprasza

niedziela, 19 lipca 2020 13:24 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

Park Etnograficzny w Tokarni po dłuższej przewie wymuszonej przez koronawirusa otworzył podwoje. Pierwsi zwiedzający pojawili się już o godzinie 10.

– Od wczoraj można obejrzeć między innymi "organistówkę" z wystawą apteczną oraz wystawę fotografii i tkaniny ludowej – mówi pani Aleksandra, przewodnik Parku Etnograficznego w Tokarni.

Dziś, oprócz oglądania obiektów stałych, przygotowano wiele stanowisk z rzemiosłem i rękodziełem. Zwiedzający będą mogli spróbować swoich sił na przykład w zawodzie kowala.

– Przy tym stanowisku powrócimy do tradycji XIX -wiecznej wsi. Będziemy mogi wykuwać metalowe przedmioty: gwoździe, zawiasy i oczywiście podkowy – wyjaśnia Tomasz Zwierzchowski, prezentujący dawne rzemiosło.

Po ciężkiej pracy rzemieślniczej skosztujemy dziś w skansenie wielu pysznych regionalnych produktów. - Zapraszamy wszystkich zwiedzających do spróbowania naturalnego miodu. Chętnie zdradzimy również tajemnicę, jak rozpoznać naprawdę dobry miód – zachęca Justyna Gabryś z gospodarstwa pasiecznego.

Kolejne wydarzenia w Parku Etnograficznym w Tokarni już niebawem. W dniach 8-9 sierpnia odbędzie się tu największa impreza fotograficzna w Polsce.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO